Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Spacer - jak do niego się przygotować?

 

5 lipca 2011

|

Kategoria: Sport

 

Spacer - jak do niego się przygotować?Regularna aktywność fizyczna, przynajmniej kilka razy w ciągu tygodnia może zmniejszyć ryzyko zachorowania na różne choroby m.in. nadciśnienie, cukrzyca, osteoporoza. Dlatego warto zastanowić się nad rozpoczęciem uprawiania sportu. Nie musisz od razu zacząć trenować biegów długodystansowych, początek swojej przygody ze sportem możesz rozpocząć od chodzenia.

 

Czytaj więcej

 
 

Bolesne oddawanie moczu u mężczyzn

 

5 lipca 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Bolesne oddawanie moczu u mężczyznKobiecy i męski układ moczowy pod względem budowy anatomicznej są zupełnie różne, z tego względu to Panie dużo częściej chorują na choroby związane z tym układem. Nie oznacza to, że mężczyźni nie borykają się w ogóle z tym problemem. Kiedy odczuwasz ból w trakcie oddawania moczu, jest to znak że w Twoim organizmie doszło do zapalenia.

 

Czytaj więcej

 
 

Zmiana stylu życia przed ciążą

 

5 lipca 2011

|

Kategoria: Przygotowanie do ciąży

 

Zmiana stylu życia przed ciążąZazwyczaj kobieta zachodzi w ciąże nie przygotowując się do niej wcześniej szczególnie. Ale najczęściej nie wpływa to na stan zdrowia dziecka i ciąża przebiega zupełnie spokojnie. Jeżeli planujesz ciąże z wyprzedzeniem to zarówno Ty jak i Twój partner macie na tyle czasu, aby się do niej odpowiednio przygotować i zadbać o swój stan zdrowia.

 

Czytaj więcej

 
 

Histerektomia – wycięcie macicy

 

5 lipca 2011

|

Kategoria: Zdrowie kobiety

 

Histerektomia – wycięcie macicyJest to jeden z najczęściej wykonywanych operacyjnych zabiegów ginekologicznych. Polega ona na usunięciu macicy. Istnieją dwie metody jej przeprowadzenia, ale od niedawana wykonuje się ją także metodą laparoskopową.

 

Czytaj więcej

 
 

Skóra - barometr ciała?

 

4 lipca 2011

|

Kategoria: Uroda

 

Skóra - barometr ciała?Każda kobieta marzy o pięknej, świetlistej skórze, dlatego że, to właśnie ona najbardziej przykuwa uwagę innych. Zdarza się, że jej stan jest odzwierciedleniem ogólnego stanu Twojego organizmu. Na wygląd skór ma wpływ dieta jaką stosujesz, ale także odpowiednia ilość snu czy środki jakie stosujesz do pielęgnacji. W poniższym artykule skupimy się na zasadach pielęgnacji skóry i sposobach polepszania jej wyglądu.

 

Czytaj więcej

 
 

Orgazm

 

4 lipca 2011

|

Kategoria: Miłość i seks

 

OrgazmSeks poza bliskością i więzią emocjonalna jaką daje partnerom, jest też niesamowitym doznaniem fizycznym jakie kończy się najczęściej poprzez osiągnięcie orgazmu. Pojawienie się orgazmu jest następstwem podniecenia seksualnego i stymulacji narządów płciowych, a także stref erogennych u partnerów.

 

Czytaj więcej

 
 

Pigułka antykoncepcyjna

 

4 lipca 2011

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Pigułka antykoncepcyjnaPigułka antykoncepcyjna to jedna z najpopularniejszych forma antykoncepcyjnych zwłaszcza wśród młodych kobiet. W jej skład wchodzą dwa hormony estrogen a także progesteron. Działanie pigułki polega na powstrzymaniu owulacji w organizmie kobiety.

 

Czytaj więcej

 
 

Rodzaje wrodzonych wad serca

 

1 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby serca

 

Rodzaje wrodzonych wad sercaWady serca można podzielić na dwa główne grupy: wady wrodzone i nabyte. Wady wrodzone występują u około 1% wszystkich noworodków. W większości przypadków przyczyna powstawania wady nie jest znana. Kryterium ustala się na podstawie istnienia przecieku krwi między układem lewej i prawej części serca.

 

Czytaj więcej

 
 

Alergia - co ją powoduje i jak z nią walczyć

 

1 lipca 2011

|

Kategoria: Alergie

 

Alergia - co ją powoduje i jak z nią walczyć

Alergia jest obecnie jedną z najczęściej występujących chorób cywilizacyjnych. Jest to stan nadwrażliwości organizmu na oddziaływanie różnych substancji, tzw. alergenów. Alergenami mogą być pyłki kwiatowe, pokarm, kurz, roztocza oraz niektóre metale, np. nikiel. Większość alergii ma charakter przewlekły i wymaga systematycznego leczenia.

 

Czytaj więcej

 
 

Próchnica u dzieci - zapobieganie i leczenie

 

28 czerwca 2011

|

Kategoria: Dziecko

 

Próchnica u  dzieci - zapobieganie i leczenieFluor jest podstawową substancją w walce z próchnicą. Jest on pierwiastkiem, który wchodzi w skład naszego organizmu  i znajduje się w kościach i zębach. Jest również składnikiem wielu produktów spożywczych, jednak nasz organizm otrzymuje go zbyt mało, w związku z czym stomatolodzy polecają stosowanie past z fluorem.

 

Czytaj więcej