Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Ciąża objawy

 

1 czerwca 2011

|

Kategoria: Ciąża

 

Ciąża objawyJak rozpoznać, że jestem w ciąży? Czy tylko brak miesiączki świadczy o tym, że spodziewam się dziecka? Te i pewnie wiele innych pytań nasuwają się na usta kobiet, które podejrzewają, że może zarodek rozwijać się w ich łonie. W tym artykule w prosty sposób zostało opisane jak zaraz po zapłodnieniu i w początkowym stadium ciąży zachowuje się kobiecy organizm.

 

Czytaj więcej

 
 

Poród objawy

 

1 czerwca 2011

|

Kategoria: Poród

 

Poród objawyPoród jest wielkim wydarzeniem zarówno dla mamy jak i i dla dziecka, które czeka zmiana rzeczywistości. Jednak nie następuje on nagle tylko etapami, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czasami nawet nie jesteś świadoma, że właśnie u ciebie zaczęły się objawy przedporodowe. Istnieje kilka szczególnych oznak zbliżającego się porodu, które zauważysz pod koniec ciąży.

 

Czytaj więcej

 
 

Termin porodu

 

31 maja 2011

|

Kategoria: Poród

 

Termin poroduDokładny termin porodu jest bardzo ważny do określenia, gdyż przygotowuje cię na nadejścia dziecka. Jest to również ważna informacja dla lekarza, aby mógł na bieżąco kontrolować czy rozwój twojej pociechy jest prawidłowy na dany miesiąc ciążowy. Termin porodu może zapobiec niepotrzebnym zagrożeniom, które mogą wypłynąć np. z przetrzymania terminu. Jak zatem wyliczyć ten ważny dzień?

 

Czytaj więcej

 
 

Czy można zaplanować syna?

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Czy można zaplanować syna?Marzycie o tym żeby mieć syna. Czy jest to możliwe, żeby samemu zaplanować płeć? Może to się wydawać absurdalne, ale w pewnym sensie można przewidzieć albo postarać się to uczynić. W przypadku ustalania płci dziecka jest ważny sam moment poczęcia. To w tej chwili determinowanych jest wiele cech dziecka, gdyż dziedziczone są geny od rodziców.

 

Czytaj więcej

 
 

Cięcie cesarskie - poród

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Poród

 

Cięcie cesarskie - poródKażda mama, która spodziewa się dziecka w pewnym momencie zastanawia fakt jak będzie wyglądał jej poród. Jedną z opcji, którą może wybrać jest cięcie cesarskie. Czasami jednak sytuacja lub komplikacje występujące podczas trwania ciąży zmuszają lekarza do podjęcia decyzji o takim porodzie.

 

Czytaj więcej

 
 

Ciąża pozamaciczna objawy

 

26 maja 2011

|

Kategoria: Ciąża

 

Ciąża pozamaciczna objawyKiedy dochodzi do zapłodnienia komórka jajowa zagnieżdża się w śluzówce macicy. Tylko taka ciąża jest prawidłowa. Jeśli jajeczko zagnieździ się gdzie indziej - zwykle w jajowodzie, choć mogą to być jeszcze inne miejsca jak np. jama brzuszna czy jajnik, wtedy pojawia się ciąża pozamaciczna. Można, również spotkać się z inną nazwą takiej ciąży, od greckiego słowa „ektopos”(oznacza nie na miejscu), czyli ciąża ektopowa.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak obliczyć dni płodne?

 

26 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Jak obliczyć dni płodne?Obliczanie dni płodnych jest dla kobiety bardzo ważne szczególnie kiedy stara się o dziecko lub w przypadku, gdy chce uniknąć niechcianej ciąży. Na pozór wydaje się to bardzo łatwe lecz najpierw trzeba zgłębić wszystkie tajnik własnego organizmu, który  informuje o tym, że właśnie nastąpił dzień owulacji. Owulacja występuje raz w miesiącu i jest to czas kiedy z jajnika wydobywa się komórka jajowa. Pewnie chcesz wiedzieć dokładnie kiedy to ma miejsce?

 

Czytaj więcej