Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Brak koncentracji

 

1 października 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Brak koncentracjiBrak koncentracji  jest problemem, który dotyka wielu z nas. Uniemożliwia on normalną pracę, a nawet codzienne funkcjonowanie. Czy istnieje jakiś sposób, żeby się go pozbyć? Jak można skutecznie walczyć z nieumiejętnością skupienia się?

 

Czytaj więcej

 
 

Neuropatia obwodowa

 

16 września 2013

|

Kategoria: Mięśni i stawów

 

Neuropatia obwodowaNeuropatia obwodowa czyli inaczej uszkodzenie nerwów, powoduje zaburzenie czucia, objawiające się najczęściej silnym bólem. Zaburzenie to występuje jedynie na określonym obszarze nerwów. Uszkodzenie nerwu charakteryzuje się takimi objawami jak mrowienie kończyn, bolesność oraz osłabienie mięśni.

 

Czytaj więcej

 
 

Z czego wynikają zaburzenia mowy?

 

12 sierpnia 2013

|

Kategoria: Dziecko

 

Z czego wynikają zaburzenia mowy?Zaburzenia mowy mogą być chwilowe lub długotrwałe. Kiedy zachorujemy i męczy nas nieustanny katar – nasz głos się zmienia. Staje się on niższy oraz trudniej jest nam mówić i oddychać. Kaszel jest nieodłącznym towarzyszem chrypki, a zapalenie gardła lub tchawicy nieraz na jakiś czas pozbawia nas głosu. Inne odstępstwa od normy są bezpośrednim sygnałem objawów chorobowych. Skąd biorą się zaburzenia mowy? Jakie są ich przyczyny?

 

Czytaj więcej

 
 

Ćwiczenia wzmacniające ramiona

 

4 sierpnia 2013

|

Kategoria: Sport

 

Ćwiczenia wzmacniające ramionaCzęsto cierpimy na bóle szyi, karku i ramion. Jesteśmy zestresowani problemami w domu i pracy. Nie zostawiajmy tego typu dolegliwości bez pomocy! W przypadku ostrych bolów możemy zastosować leki, lecz lepiej pomogą nam ćwiczenia. Zachęcą nas one do wzmożonej aktywności fizycznej oraz wpłyną korzystnie na ogólną kondycję.

 

Czytaj więcej

 
 

Najczęstsze choroby przytarczyc u dorosłych

 

14 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby hormonalne

 

Najczęstsze choroby przytarczyc u dorosłychPrzytarczyce są to cztery, niewielkie gruczoły wydzielania wewnętrznego. Występują najczęściej na tylnej powierzchni bocznych płatów tarczycy. Ich lokalizacja, ale i liczba może być różna. Często przytarczyce położone są wewnątrz miąższu tarczycy lub w śródpiersiu.

 

Czytaj więcej

 
 

Pole dance - na czym polega ten sport?

 

13 lipca 2013

|

Kategoria: Sport

 

Pole dance - na czym polega ten sport?Pole dance to taniec na rurze, czyli połączenie fitnessu, akrobatyki oraz zmysłowego kobiecego tańca. Główną rolę odgrywa pionowa rura, która umieszczona jest w ścianie oraz przede wszystkim osoba tańcząca, która może na niej wykonywać wiele spektakularnych i wymyślnych figur i układów.

 

Czytaj więcej

 
 

Umiejętność rozmowy wzmacnia trwałość związku?

 

11 lipca 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Umiejętność rozmowy wzmacnia trwałość związku?Psychika kobiety i mężczyzny znacznie się między sobą różnią, stąd pojawiają się w związku konflikty, nieporozumienia i kłótnie. Jak często wydaje nam się, że rozmawiamy o tym samym, podczas gdy każda ze stron rozumie to w zupełnie inny sposób.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy raka płuc

 

9 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Objawy raka płucRak płuc atakuje bez ostrzeżenia i najpierw rozwija się powoli, nie dając zwykle żadnych objawów. Potem działa błyskawicznie i dziesiątkuje na pozór zdrowych mężczyzn po czterdziestce. Główną przyczyną rozwoju raka płuc jest palenie papierosów. W Polsce na raka płuca co roku zapada ok. 20tys. osób.

 

Czytaj więcej

 
 

Ból stawów zwiastunem poważnej choroby?

 

8 lipca 2013

|

Kategoria: Mięśni i stawów

 

Ból stawów zwiastunem poważnej choroby?Masz problemy z codziennym poruszaniem się? Bolą Cię stawy? Zwykłe codzienne czynności sprawiają Ci trudność? Być może cierpisz na zapalenie stawów? Przekonaj się!

 

Czytaj więcej

 
 

Kamica układu moczowego - przyczyny, objawy, leczenie

 

7 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby układu moczowego

 

Kamica układu moczowego - przyczyny, objawy, leczenieKamica układu moczowego jest chorobą częstą. Szacuje się, że u co dziesiątego człowieka w trakcie życia w jego drogach moczowych powstaną złogi. Choroba ta, jest częstym schorzeniem u ludzi dorosłych, występuje przede wszystkim w suchym, gorącym klimacie. Występuje również u dzieci, lecz zdecydowanie rzadziej.

 

Czytaj więcej