Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Artykuły
 

Wypadnięcie dysku

 

6 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby kości

 

Wypadnięcie dyskuZmiany chorobowe kręgosłupa mogą pochodzić z różnych źródeł i mieć najrozmaitszą skalę. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości, która może przerodzić się w chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, jest wypadnięcie dysku.

 

Czytaj więcej

 
 

Zawroty głowy

 

27 czerwca 2013

|

Kategoria: Choroby neurologiczne

 

Zawroty głowyZnowu to samo! Mroczki przed oczami, wirujący obraz, poczucie niestabilności, uczucie słabości – zawroty głowy to nie przelewki. Przypadłość często wydaje się błahostką, ale niekoniecznie powinniśmy lekceważyć to zjawisko. Warto się temu przyjrzeć...

 

Czytaj więcej

 
 

Mukowiscydoza - diagnoza i metody leczenia

 

25 czerwca 2013

|

Kategoria: Choroby układu oddechowego

 

Mukowiscydoza - diagnoza i metody leczeniaMukowiscydoza jest chorobą wielonarządową mającą uwarunkowanie dziedziczne, polega na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Zwana jest inaczej zwłóknieniem torbielowatym. Choroba ta powstaje na skutek defektu genetycznego, mutacji genu CFTR pod wpływem którego produkowane jest nieprawidłowe białko regulujące przepływ jonów chlorkowych przez komórki nabłonka.

 

Czytaj więcej

 
 

Choroby jamy ustnej

 

19 czerwca 2013

|

Kategoria: Choroby zębów

 

Choroby jamy ustnejJama ustna to obszar rozpoczynający przewód pokarmowy. Instrumenty w które wyposażone są nasze usta zasługują na naszą szczególną uwagę. Nieświeży oddech? Pieczenie? Bóle? Nie lekceważ pierwszych objawów!

 

Czytaj więcej

 
 

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej

 

27 maja 2013

|

Kategoria: Choroby układu krążenia

 

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnejPrzewlekła niewydolność żylna to zastój krwi w układzie żylnym na skutek refluksu (cofanie się krwi), zwężenia lub niedrożności naczyń żylnych. Rozwija się ona najczęściej w przebiegu żylaków kończyn i po zakrzepicy żył głębokich.

 

Czytaj więcej

 
 

Pęcherzyca zwykła

 

19 maja 2013

|

Kategoria: Choroby skóry

 

Pęcherzyca zwykłaPęcherzyca zwykła to przewlekła choroba autoimmunologiczna skóry. Występuje zazwyczaj u osób starszych, rzadziej u ludzi w średnim wieku, młodzieży i dzieci. Objawia się powstawaniem wiotkich pęcherzy śródnaskórkowych wskutek utraty akantolizy, czyli utraty przylegania komórek nabłonka.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy kliniczne zapalenia mięśnia sercowego

 

17 maja 2013

|

Kategoria: Choroby serca

 

Objawy kliniczne zapalenia mięśnia sercowegoZapalenie mięśnia sercowego może mieć różny przebieg, tak samo jak i różne objawy. Nie jest to choroba typowa, którą łatwo rozpoznać. Kliniczne rozpoznanie zależy od czynnika sprawczego, stopnia nasilenia zapalenia i odporności organizmu.

 

Czytaj więcej

 
 

Leczenie trądziku pospolitego

 

28 kwietnia 2013

|

Kategoria: Choroby skóry

 

Leczenie trądziku pospolitegoTrądzik pospolity (Acne vulgaris) należy do przykrych dolegliwości, na które cierpi ponad 50% młodych osób. Jest to choroba charakteryzująca się długotrwałym przebiegiem oraz częstymi nawrotami. Nierzadko jej następstwem są trudne do zaakceptowania przez pacjenta blizny.

 

Czytaj więcej

 
 

Rola trenera interpersonalnego - czy warto inwestować w pomoc specjalisty?

 

15 kwietnia 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Rola trenera interpersonalnego - czy warto inwestować w pomoc specjalisty?W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o tak zwanych treningach interpersonalnych. Przeznaczone dla każdego, kto zainteresowany jest rozwojem, wzbogacaniem umiejętności interpersonalnych lub przekraczaniem własnych ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi mają pomóc w przezwyciężaniu zahamowań i przyjrzeniu się sobie w kontaktach społecznych.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak poprawić kondycję?

 

11 kwietnia 2013

|

Kategoria: Sport

 

Jak poprawić kondycję?Czujesz wciąż zmęczenie? Brak Ci chęci do aktywnego spędzania czasu? Jeśli przyzwyczaiłeś się do leniuchowania, zapomniałeś o zdrowej diecie i nie dbasz o swój wygląd, to najwyższa pora wziąć się w garść i zatroszczyć się o kondycję, bo to z nią masz problem... Wiosna tuż-tuż, więc obudź się z zimowego snu!

 

Czytaj więcej