Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Antykoncepcja
 

Antykoncepcja hormonalna

 

1 listopada 2013

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Antykoncepcja hormonalna

Antykoncepcja hormonalna jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegających pojawienia się nieplanowanej ciąży. Polega ona na przyjmowaniu tabletek czy też specjalnych pigułek, które uniemożliwiają plemnikowi zapłodnienie komórki jajowej.

 

Czytaj więcej

 
 

Prezerwatywa

 

16 marca 2012

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

PrezerwatywaPrezerwatywa to najbardziej znana i rozpowszechniona forma antykoncepcji mechanicznej. Jest praktycznie niezawodna, pod warunkiem że używa się jej zgodnie z instrukcją zawartą na opakowaniu. Niezależnie jednak od tej informacji, wskaźnik Perla mówi nam, że jej niezawodność prezerwatyw jest znacznie niższa wśród młodych par w pierwszym roku ich stosowania.

 

Czytaj więcej

 
 

Prezerwatywa dla kobiet

 

16 stycznia 2012

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Prezerwatywa dla kobietPrezerwatywa dla kobiet została wprowadzona na rynek farmaceutyczny w 1992 roku. Pomimo, że jest szeroko  dostępna od 20 lat nie cieszy się dużą popularnością i istnieje sporo osób, które wciąż o niej nie słyszały.

 

Czytaj więcej

 
 

Naturalne metody antykoncepcyjne - metoda termiczna

 

16 października 2011

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Naturalne metody antykoncepcyjne - metoda termicznaDo jednych z naturalnych metod planowania rodziny należy metoda termiczna. Metoda ta polega na ustalaniu płodności na podstawie codziennych pomiarów temperatury własnego ciała. W taki sposób powstaje wykres z jakiego możemy odczytać naszą płodność w ciągu miesiąca.

 

Czytaj więcej

 
 

Implanty hormonalne

 

17 sierpnia 2011

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Implanty hormonalneImplanty hormonalne to jedna z form antykoncepcji, która pojawiła się na rynku farmaceutycznym stosunkowo niedawno. Wiele pań szukając odpowiedniej antykoncepcji dla siebie sięga po implanty hormonalne. Zanim zdecydujesz się na ten rodzaj zabezpieczenia powinnaś dokładnie zapoznać się z ich działaniem, a najlepiej skonsultować z lekarzem ginekologiem.

 

Czytaj więcej

 
 

Fakty na temat antykoncepcji

 

29 lipca 2011

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Fakty na temat antykoncepcjiDwudziesty wiek przyniósł ze sobą mnóstwo zmian w sferze życia intymnego. Przede wszystkim zrewolucjonizował antykoncepcję, a tym samym swobodne czerpanie przyjemności z seksu. Pojawienie się pigułki było swoistym przełomem, a obecnie jest ona jedną z najpopularniejszych metod antykoncepcji i - wraz z prezerwatywą - stanowi środek, po który najchętniej sięgają kobiety.

 

Czytaj więcej

 
 

Pigułka antykoncepcyjna

 

4 lipca 2011

|

Kategoria: Antykoncepcja

 

Pigułka antykoncepcyjnaPigułka antykoncepcyjna to jedna z najpopularniejszych forma antykoncepcyjnych zwłaszcza wśród młodych kobiet. W jej skład wchodzą dwa hormony estrogen a także progesteron. Działanie pigułki polega na powstrzymaniu owulacji w organizmie kobiety.

 

Czytaj więcej