Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Kości
 

Wypadnięcie dysku

 

6 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby kości

 

Wypadnięcie dyskuZmiany chorobowe kręgosłupa mogą pochodzić z różnych źródeł i mieć najrozmaitszą skalę. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości, która może przerodzić się w chorobę zwyrodnieniową kręgosłupa, jest wypadnięcie dysku.

 

Czytaj więcej

 
 

Osteoporoza jako problem społeczny

 

2 września 2011

|

Kategoria: Choroby kości

 

Osteoporoza jako problem społecznyOsteoporoza zaliczana jest do chorób o znaczeniu społecznym, gdyż obecnie cierpi na nią coraz więcej osób. Zmniejszenie masy kostnej i problemy zdrowotne mu towarzyszące zwiększają się wraz z wiekiem. Osteoporoza dotyka głównie kobiety w okresie menopauzy i ludzi starszych.

 

Czytaj więcej

 
 

Osteoporoza a wczesna menopauza

 

30 sierpnia 2011

|

Kategoria: Choroby kości

 

Osteoporoza a wczesna menopauzaOsteoporoza jest schorzeniem, który w większym stopniu dotyczy kobiet niż mężczyzn. Rozwój osteoporozy nie jest warunkowany tylko nieprawidłowym odżywianiem, niezdrowym stylem życia i brakiem  aktywności fizycznej. Ma również nierozerwalny związek z menopauzą.

 

Czytaj więcej

 
 

Osteoporoza w przebiegu innych chorób

 

24 sierpnia 2011

|

Kategoria: Choroby kości

 

Osteoporoza w przebiegu innych choróbOsteoporoza jest schorzeniem, które może rozwijać się wraz z przebiegiem innych chorób. Towarzyszy ona głównie chorobom, które w sposób pośredni lub bezpośredni mają wpływ na układ kostny człowieka.

 

Czytaj więcej

 
 

Szczupła sylwetka ciała a osteoporoza

 

12 sierpnia 2011

|

Kategoria: Choroby kości

 

Szczupła sylwetka ciała a osteoporozaBudowa ciała jest znaczącym czynnikiem ryzyka osteoporozy. Zadziwiającym jest jednak fakt, że osoby o małej masie i wątłej budowie ciała są w dużo większym stopniu narażone na rozwój osteoporozy, niż te otyłe. Wniosek jest więc prosty, osoby z nadwaga rzadziej cierpią na osteoporozę.

 

Czytaj więcej

 
 

Osteoporoza a wiek i płeć

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby kości

 

Osteoporoza a wiek i płećWystępowanie osteoporozy zależy od wieku i płci osoby cierpiącej na to schorzenie. Zagraża ona głównie ludziom starszym, w podeszłym wieku. Wraz z liczbą przeżytych lat wzrasta częstotliwość objawów osteoporozy.

 

Czytaj więcej