Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Nowotwory
 

Objawy raka płuc

 

9 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Objawy raka płucRak płuc atakuje bez ostrzeżenia i najpierw rozwija się powoli, nie dając zwykle żadnych objawów. Potem działa błyskawicznie i dziesiątkuje na pozór zdrowych mężczyzn po czterdziestce. Główną przyczyną rozwoju raka płuc jest palenie papierosów. W Polsce na raka płuca co roku zapada ok. 20tys. osób.

 

Czytaj więcej

 
 

Rak jelita cienkiego - przyczyny, objawy, leczenie

 

1 września 2011

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Rak jelita cienkiego - przyczyny, objawy, leczenieRak jelita cienkiego stanowi około 5% wszystkich nowotworów żołądkowo – jelitowych. Guzy nowotworowe w jelicie cienkim mogą być pierwotne, to znaczy wywodzić się z jelita cienkiego lub przerzutowe, to znaczy wywodzić się z innych narządów, np.: jelita grubego, żołądka. Zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem i osiąga szczyt po 60 roku życia.

 

Czytaj więcej

 
 

Rak odbytu - czynniki ryzyka, objawy, leczenie

 

19 sierpnia 2011

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Rak odbytu - czynniki ryzyka, objawy, leczenieRak odbytu stanowi około 2% wszystkich nowotworów złośliwych jelita grubego. Częściej bo około 4 krotnie występuje o kobiet. Są to głównie raki płaskonabłonkowe i podstawnokomórkowe. Nowotwór obejmuje okoliczne narządy, czyli pochwę, pęcherz moczowy i gruczoł krokowy.

 

Czytaj więcej

 
 

Rak wątroby - rodzaje, przyczyny, objawy

 

27 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Rak wątroby - rodzaje, przyczyny, objawyRak wątroby powstaje w związku z niekontrolowanym podziałem komórek wątroby. Choroba pojawia się raczej rzadko i dotyka z reguły mężczyzn po 50-60 roku życia. Często rak wątroby pojawia się wraz z marskością wątroby.

 

Czytaj więcej

 
 

Nowotwór żołądka – czemu nas dotyka, jak się objawia i jak z nim walczć

 

14 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Nowotwór żołądka – czemu nas dotyka, jak się objawia i jak z nim walczćIlość nowotworów żołądka w ostatnich latach z nieznanych przyczyny nieznacznie zmalała. Szczyt zapadalności na chorobę przypada na 60 – 70 rok życia i dotyka częściej mężczyzn. Rak żołądka  jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów z powodu nowotworów złośliwych. Przyczyny powstawania nowotworu nie zostały do końca wyjaśnione.

 

Czytaj więcej

 
 

Rak przełyku - przyczyny, objawy, leczenie

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby nowotworowe

 

Rak przełyku - przyczyny, objawy, leczenieRak przełyku stanowi około 5% wszystkich nowotworów przewodu pokarmowego. Występuje najczęściej u mężczyzn rasy czarnej po 50 roku życia. Najczęstszym nowotworem przełyku jest rak płaskonabłonkowy stanowiący około 90% wszystkich nowotworów złośliwych tego narządu, pozostałe 10% stanowi rak gruczołowy.

 

Czytaj więcej