Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Oczy
 

Jęczmień

 

3 stycznia 2013

|

Kategoria: Choroby oczu

 

JęczmieńJęczmień to mały ropień występujący na powiece, który powoduje obrzęk oraz ból. Może pojawić się na górnej lub dolnej powiece, a nieleczony prowadzi do groźnych powikłań.

 

Czytaj więcej

 
 

Jaskra - przyczyny, objawy, leczenie

 

18 sierpnia 2011

|

Kategoria: Choroby oczu

 

Jaskra - przyczyny, objawy, leczenieJaskra jest to choroba obejmująca narząd wzroku. Polega na powiększającym się w miarę upływu czasu uszkodzeniu nerwu wzrokowego. Przyczyną takiego stanu jest słabsze ukrwienie nerwu oraz zwiększone ciśnienie wewnątrz gałki ocznej. Jaskra może obejmować jedno oko lub obydwa oczy w tym samym czasie.

 

Czytaj więcej

 
 

Problemy z widzeniem oddalonych przedmiotów - krótkowzroczność

 

22 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby oczu

 

Problemy z widzeniem oddalonych przedmiotów - krótkowzrocznośćKrótkowzroczność jest jedną z najczęściej spotykanych wad refrakcyjnych wzroku. Nieprawidłowością jest zdolność skupienia promieni świetlnych przechodzących przez soczewkę. Krótkowzroczność powstaje, iż układ optyczny zbyt silnie załamuje promienie i obraz ostry tworzy się w ciele szklistym przed siatkówką, na siatkówce natomiast powstaje obraz nieostry. W oku zdrowej osoby widziane obrazy ogniskowane są na siatkówce.

 

Czytaj więcej

 
 

Astygmatyzm – rodzaje, objawy, leczenie

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby oczu

 

Astygmatyzm – rodzaje, objawy, leczenieAstygmatyzm jest to wada narządu wzroku. Wynika on z nieprawidłowej budowy rogówki lub soczewki i prowadzi do problemów z widzeniem. Powstały obraz jest zamazany i zdeformowany. Zazwyczaj niezborność pojawia się po urodzeniu i z wiekiem się nie zmienia.

 

Czytaj więcej