Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Układu krążenia
 

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnej

 

27 maja 2013

|

Kategoria: Choroby układu krążenia

 

Leczenie przewlekłej niewydolności żylnejPrzewlekła niewydolność żylna to zastój krwi w układzie żylnym na skutek refluksu (cofanie się krwi), zwężenia lub niedrożności naczyń żylnych. Rozwija się ona najczęściej w przebiegu żylaków kończyn i po zakrzepicy żył głębokich.

 

Czytaj więcej

 
 

Niewydolność krążenia - rodzaje, obajwy, leczenie

 

15 września 2011

|

Kategoria: Choroby układu krążenia

 

Niewydolność krążenia - rodzaje, obajwy, leczenieNiewydolność krążenia polega na nieprawidłowym działaniu układu sercowo – naczyniowego. W wyniku tego tlen oraz substancje odżywcze nie są w odpowiedni sposób dostarczane do tkanek. Można rozróżnić niewydolność serca oraz niewydolność naczyniową.

 

Czytaj więcej

 
 

Tętniaki – rodzaje, leczenie

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby układu krążenia

 

Tętniaki – rodzaje, leczenieTętniaki to ograniczone poszerzenie tętnicy, powstałe w wyniku zmian zwyrodnieniowych w jej ścianie. Tętniaki mogą powstawać się w każdym odcinku aorty, w innych tętnicach obwodowych oraz mózgowych. Także ściana serca może ulegać tętniakowatemu poszerzeniu w przebiegu zawału serca.

 

Czytaj więcej

 
 

Pierwotne nadciśnienie tętnicze - przyczyny i objawy

 

26 czerwca 2011

|

Kategoria: Choroby układu krążenia

 

Pierwotne nadciśnienie tętnicze - przyczyny i objawyNadciśnienie tętnicze pierwotne jest to częsta, łatwo wykrywalna choroba układu krążenia. Charakteryzuje się podwyższonymi wartościami skurczowego lub rozkurczowego ciśnienia krwi. Długotrwały czas podniesionego ciśnienia może doprowadzić do uszkodzenia narządów.

 

Czytaj więcej