Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Układu moczowego
 

Ostra niewydolność nerek

 

25 lipca 2014

|

Kategoria: Choroby układu moczowego

 

Ostra niewydolność nerek

Ostra niewydolność nerek to zaburzenie pracy nerek, która polega na oczyszczaniu organizmu z toksyn oraz uwalnianiu nadmiaru wody. Niewłaściwa praca tego organu prowadzi do częściowego zatrzymania produktów przemiany materii w organizmie. Jest to bardzo niebezpieczne dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania innych narządów.

 

Czytaj więcej

 
 

Kamica układu moczowego - przyczyny, objawy, leczenie

 

7 lipca 2013

|

Kategoria: Choroby układu moczowego

 

Kamica układu moczowego - przyczyny, objawy, leczenieKamica układu moczowego jest chorobą częstą. Szacuje się, że u co dziesiątego człowieka w trakcie życia w jego drogach moczowych powstaną złogi. Choroba ta, jest częstym schorzeniem u ludzi dorosłych, występuje przede wszystkim w suchym, gorącym klimacie. Występuje również u dzieci, lecz zdecydowanie rzadziej.

 

Czytaj więcej

 
 

Zakażenia układu moczowego - problem wielu kobiet

 

23 września 2011

|

Kategoria: Choroby układu moczowego

 

Zakażenia układu moczowego - problem wielu kobietZakażenia układu moczowego wywołane są bakteriami, wirusami, pasożytami lub grzybami. Zdarza się, że bakteryjne zakażenie układu moczowego nie daje żadnych objawów, a chorobę można wykryć jedynie na podstawie badania moczu. Infekcje te mogą przebiegać pod wieloma postaciami, np. bakteriuria bezobjawowa, zapalenie pęcherza moczowego czy odmiedniczkowe zapalenie nerek.

 

Czytaj więcej

 
 

Kamica pęcherzyka żółciowego

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Choroby układu moczowego

 

Kamica pęcherzyka żółciowegoKamica pęcherzyka żółciowego to tworzenie się lub obecność kamieni w pęcherzyku żółciowym. Jest to bardzo częste schorzenie, szacuje się, że dotyka około 20% całej populacji. Przyczynia się do powstawania większości zewnątrzwątrobowych chorób dróg żółciowych. Kamica występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn.

 

Czytaj więcej