Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Diety
 

Dieta na płaski brzuch

 

14 listopada 2013

|

Kategoria: Diety

 

Dieta na płaski brzuch

Płaski, umięśniony brzuch, bez grama tłuszczu, to marzenie wielu kobiet. Oprócz ćwiczeń wzmacniających mięśnie, dużą rolę odgrywa dieta. Powinna być dopasowana do indywidualnych predyspozycji osoby, która ją podejmuje.

 

Czytaj więcej

 
 

Dieta makaronowa

 

29 sierpnia 2011

|

Kategoria: Diety

 

Dieta makaronowaPowszechnie panuje przekonanie, że włoskie dania z makaronem tuczą. Jak się okazuje za przyrost tkanki tłuszczowej w większym stopniu odpowiadają zawiesiste sosy niż same makarony. Makaron z warzywami jest polecany osobom umiejącym świadomie się odżywiać. Co istotne taka potrawa nie tylko syci, ale również wpływa na poprawę humoru.


 

Czytaj więcej

 
 

Dieta glikemiczna

 

23 sierpnia 2011

|

Kategoria: Diety

 

Dieta glikemicznaDieta glikemiczna związana jest ze zwracaniem uwagi na indeks glikemiczny (GI) i tzw. ładunek glikemiczny przy opracowywaniu codziennego jadłospisu. Codziennie spożywamy węglowodany, które wpływają w rozmaity sposób na nasz organizm. Dieta glikemiczna opiera się na spożywaniu produktów, których indeks glikemiczny jest stosunkowo niski.

 

Czytaj więcej

 
 

Pożywienie Jin i Jang

 

9 sierpnia 2011

|

Kategoria: Diety

 

Pożywienie Jin i JangFilozofia dalekowschodnia mówi, że prawa natury opierają się na zasadzie Jin i Jang. Ta zasada ma na celu pokazanie nam, że wszystko we wszechświecie opiera się na nieskończonej ilości połączonych przeciwieństw. Wszystkie zjawiska, fizjologiczne, fizyczne, materialne, itp. są kombinacją Jin i Jang, dlatego też pod tym kątem można patrzeć na pożywienie.

 

Czytaj więcej

 
 

Dieta kleikowa

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Diety

 

Dieta kleikowaPodstawę diety kleikowej stanowią kleiki przygotowywane z ryżu, kaszy jęczmiennej, płatków owsianych i kaszy manny.  Prócz kleiku wskazane jest również picie gorzkiej herbaty oraz namoczonych sucharków lub czerstwych bułek.

 

Czytaj więcej