Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Niemowlak
 

Mity na temat karmienia piersią

 

22 września 2011

|

Kategoria: Niemowlak

 

Mity na temat karmienia piersiąKarmienie piersią jest jedną z najbardziej efektywnych form karmienia dziecka. Jest ona korzystne nie tylko dla dziecka, ale i dla mamy. Czytając i słuchając różnych opinii na temat karmienia piersią  można spotkać się z wieloma mitami na temat tego rodzaju odżywiania.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak odzwyczaić dziecko od piersi

 

14 września 2011

|

Kategoria: Niemowlak

 

Jak odzwyczaić dziecko od piersiWiększość matek zastanawia się nad tym w jaki sposób mogą oduczyć swoje pociechy ssania piersi. Dla większości matek jest to bardzo problemowa sytuacja. Oto kilka cennych wskazówek, które mogą nieco ułatwić oduczanie dziecka od ssania piersi.

 

Czytaj więcej

 
 

Odzież matki karmiącej

 

29 sierpnia 2011

|

Kategoria: Niemowlak

 

Odzież matki karmiącejKobieta po urodzeniu dziecka decydując się na karmienie maluszka piersią musi zaopatrzyć się w odpowiednio skonstruowaną odzież. Podejmując decyzję co do zakupu tego rodzaju ubrania należy wziąć pod szczególną uwagę ich praktyczność i komfort noszenia.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak odciągnąć mleko z piersi

 

29 lipca 2011

|

Kategoria: Niemowlak

 

Jak odciągnąć mleko z piersiIstnieją różne sposoby odciągania pokarmu. Obecnie stosuje się głównie odciagacze elektryczne lub ręczne. Co prawda maja ten sam cel- odciągnięcie pokarmu, jednak posiadają różne właściwości i różnią się sposobem i formą odciagania.

 

Czytaj więcej

 
 

Wskazówki dotyczące karmienia dziecka butelką

 

28 lipca 2011

|

Kategoria: Niemowlak

 

Wskazówki dotyczące karmienia dziecka butelkąKarmienie dziecka przy pomocy butelki nie jest trudne, jednak zaczynając karmienie bobaska warto robić to w prawidłowy sposób. Umiejętność karmienie dziecka pozostaje na całe życie i z chwilą gdy bierze się w ramiona dziecko przypominamy ją sobie. Oto kilka wskazówek jak prawidłowo karmić dziecko butelką?

 

Czytaj więcej