Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Płodność
 

Alkohol a płodność

 

13 grudnia 2013

|

Kategoria: Płodność

 

Alkohol a płodność

Alkohol z całą pewnością ma negatywne działanie na płodność. Szczególnie tyczy się to męskiej części społeczeństwa. Nadużywanie alkoholu wpływa niekorzystnie zarówno na potencje jak i na jakość nasienia.

 

Czytaj więcej

 
 

Marihuana i jej wpływ na zajście w ciążę

 

30 stycznia 2013

|

Kategoria: Płodność

 

Marihuana i jej wpływ na zajście w ciążęChcesz być mamą ale, zdarza Ci się zapalić „trawkę”? Zastanawiasz się czy to będzie miało jakiś wpływ na zajście w ciążę? Owszem, ponieważ marihuana niekorzystnie wpływa na zdolność nasienia do zapłodnienia. Nawet jeśli twój partner nie pali, nie ma to znaczenia, ponieważ THC (składnik tej używki) przedostaje się do wydzieliny pochwowej kobiety oraz jej narządów rodnych (pochwy, macicy, jajowodów). Plemniki pokonującemu drogę z pochwy do komórki jajowej,nie uda się do niej wniknąć. THC mu to uniemożliwi.

 

Czytaj więcej

 
 

Czynniki partnerskie niepłodności

 

28 lutego 2012

|

Kategoria: Płodność

 

Czynniki partnerskie niepłodnościIstnieje wiele problemów, które związane są z zaburzeniami płodności. Bardzo często problemy te  są nie tylko jednostkowe, ale dotyczą funkcjonowania pary. Za niepłodność określa się stan, w którym pary pomimo roku współżycia, bez zastosowania antykoncepcji nie mogą posiadać potomstwa.

 

Czytaj więcej

 
 

Czy gruczolistość powoduje niepłodność?

 

10 października 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Czy gruczolistość powoduje niepłodność?Gruczolistość inaczej zwana endometriozą jest chorobą, która może mieć bezpośredni wpływ na płodność kobiety. Panie, które borykają się z tym bolącym problemem będą miały na pewno większe problemy z zajściem w ciąże. Wszystko jednak zależ od ilości ognisk gruczolistości w macicy. Jeżeli zostanie u ciebie wykryta endometrioza, nie oznacza to od razu, że jesteś bezpłodna.

 

Czytaj więcej

 
 

„Pierwszy raz” a płodność

 

3 września 2011

|

Kategoria: Płodność

 

„Pierwszy raz” a płodnośćPierwszy raz, czyli odbycie stosunku płciowego jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. To właśnie wtedy pęka zapora, która otwiera drogę do prawdziwego życia intymnego. Dlatego ważne jest, aby się do tego odpowiednio przygotować. Jest to bardzo ważne, gdyż dane statystyczne wskazują, że wiek rozpoczęcia życia seksualnego wynosi około 17 roku życia, a wtedy nie jesteśmy jeszcze w pełni rozwinięci psychicznie i gotowi na podjecie odpowiedzialności jakie mogą wypłynąć z tego faktu.

 

Czytaj więcej

 
 

Męskie problemy z płodnością

 

28 sierpnia 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Męskie problemy z płodnościąNiepłodność u mężczyzn występuje, równie często jak u kobiet. Jednak często jest lekceważone zarówno przez panów jak i lekarzy. Większość mężczyzn jest zaskoczona faktem, że to właśnie ich dotknęła bezpłodność. W końcu to przecież facet uważany jest za osobę, który jest reproduktorem i  powinna mieć potomka. Często jednak niewłaściwy styl życia oraz przyczyny genetyczne mogą sprawić, że staranie się o dziecko stanie się bardzo trudne.

 

Czytaj więcej

 
 

Okres przekwitania u kobiety

 

7 sierpnia 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Okres przekwitania u kobietyKobieta w ciągu swojego życia przechodzi od okresu pokwitania, czyli pełnej dojrzałości do okresu starości, który nazwany jest przekwitaniem. W tym czasie pojawia się ostatnia miesiączka i rozpoczyna się okres zwany menopauzą. Przed tym trudnym dla kobiety etapem występuje tzw. okres przedmenopauzowy.

 

Czytaj więcej

 
 

Czy można zaplanować syna?

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Czy można zaplanować syna?Marzycie o tym żeby mieć syna. Czy jest to możliwe, żeby samemu zaplanować płeć? Może to się wydawać absurdalne, ale w pewnym sensie można przewidzieć albo postarać się to uczynić. W przypadku ustalania płci dziecka jest ważny sam moment poczęcia. To w tej chwili determinowanych jest wiele cech dziecka, gdyż dziedziczone są geny od rodziców.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak obliczyć dni płodne?

 

26 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 

Jak obliczyć dni płodne?Obliczanie dni płodnych jest dla kobiety bardzo ważne szczególnie kiedy stara się o dziecko lub w przypadku, gdy chce uniknąć niechcianej ciąży. Na pozór wydaje się to bardzo łatwe lecz najpierw trzeba zgłębić wszystkie tajnik własnego organizmu, który  informuje o tym, że właśnie nastąpił dzień owulacji. Owulacja występuje raz w miesiącu i jest to czas kiedy z jajnika wydobywa się komórka jajowa. Pewnie chcesz wiedzieć dokładnie kiedy to ma miejsce?

 

Czytaj więcej