Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Czy można zaplanować syna?

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Płodność

 
Czy można zaplanować syna?
Marzycie o tym żeby mieć syna. Czy jest to możliwe, żeby samemu zaplanować płeć? Może to się wydawać absurdalne, ale w pewnym sensie można przewidzieć albo postarać się to uczynić. W przypadku ustalania płci dziecka jest ważny sam moment poczęcia. To w tej chwili determinowanych jest wiele cech dziecka, gdyż dziedziczone są geny od rodziców.

Moment zapłodnienia a płeć dziecka

Uwalniana komórka jajowa ma jądro, które zawiera 23 chromosomy jest to połowa, która potrzebna jest do powstania człowieka. Druga połowę chromosomów dostarczają plemniki. I to właśnie od nich zależy jakiej płci będzie twoje dziecko. Chromosomy płci są określane X i Y. Komórka jajowa zawsze ma chromosom X .W przypadku chłopczyka plemnik powinien zapłodnić komórkę jajową chromosomem Y, czyli powinien mieć kombinacja XY.

Płeć dziecka ustalana jest w momencie zapłodnienia co już wiesz, jednak jak zrobić by wpłynąć na ten moment?

Istnieje kilka sposobów na poczęcie chłopca:

Kontrola owulacji. W przypadku kiedy masz regularne cykle i wiesz dokładnie, w którym momencie występuje u ciebie jajeczkowanie możesz spróbować postarać się o synka. Badania przeprowadzone przez specjalistów pokazały, że plemniki z komórkami żeńskimi są mocniejsze ale i wolniejsze. Natomiast plemniki z chromosomami męskimi są szybsze i mniej trwalsze. Dlatego jeżeli zależy ci na chłopczyku powinnaś powstrzymać się od współżycia od 2 - 3 dni przed owulacją. Najlepiej w takim wypadku stosunek odbyć zaraz po owulacji, aby szybsze plemniki męskie mogły dotrzeć do komórki i ją zapłodnić.

Kontrolowanie diety. Może to wydawać się dziwne stwierdzenie, ale odpowiednia dieta wpływa na planowanie płci. Zaczynając planowanie zajścia w ciąże powinnaś zaplanować od razu swoja dietę. Dla poczęcia synka odpowiedni jest jadłospis z sodom i potasem, czyli artykuły takie jak ziemniaki, mięso, fasola, ryby, makaron, ryż, morele, banany czy seler.

Środowisko pochwy. Plemniki z chromosomem Y lepiej się poruszają i żyją w środowisku zasadowym. Możesz zapytać lekarza jak można stworzyć warunki w pochwie zasadowe by móc zapłodnić chłopczyka.

Jeżeli bardzo zależy ci na płci możesz zaplanować ja poprzez metodę naukową jednak jest ona w niektórych krajach zabroniona. Metody naukowe raczej stosuje się w przypadku wad genetycznych. Może ona polegać na sztucznym zapłodnieniu, gdzie zapładnia się odpowiednimi plemnikami wcześniej posortowanymi na męskie i żeńskie.

Istnieją też różne inne metod, które raczej są przesądami np. że podczas pełni księżyca więcej zapładnia się chłopców lub że ma na to wpływ pozycja podczas seksu (w tym wypadku o synu świadczy pozycja od tyłu). Czy jednak to się sprawdza? Jest to bardzo wątpliwe.

Zanim jednak podejmiesz decyzje o próbach poczęcia chłopca zastanów się czy warto. A co będzie kiedy urodzi się dziewczynka i wasze starania pójdą na marne? Nie poczujecie rozczarowania? Oprócz tego, że przez planowanie płci dziecka zaburza się naturalna równowagę pomiędzy płciami to jeszcze może to pomniejszyć więź między tobą a twoim dzieckiem. Pamiętaj jednak czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka ważne jest, aby dobrze się rozwijało i było zdrowe po urodzeniu.
 
 
Tagi: zapłodnienie, planowanie płci, środowisko pochwy, kontrolowanie diety, komórka jajowa, plemniki, chromosomy, metody naukowe, wady genetyczne, środowisko zasadowe, ciąża, planowanie ciąży, chromosom Y, chromosom X

Komentarze