Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Poród
 

Okresy porodu

 

22 lutego 2012

|

Kategoria: Poród

 

Okresy poroduPoród jest bardzo ważnym momentem kończącym dziewięciomiesięczną ciąże. Podczas którego dochodzi do urodzenia dziecka wraz z łożyskiem oraz błonami płodowymi. Może on być przeprowadzony drogą naturalną lub za pomocą cesarskiego cięcia. Wszystko zależy od stanu zdrowia kobiety oraz ułożenia dziecka w kanale rodnym.

 

Czytaj więcej

 
 

Wypadnięcie pępowiny

 

24 listopada 2011

|

Kategoria: Poród

 

Wypadnięcie pępowinyWypadnięcie pępowiny jest to sytuacja, do  której dochodzi podczas porodu. Polega ona na tym, iż pępowina wyślizguje się przez szyjkę macicy do kanału rodnego, jeszcze przed wyjściem maleństwa na zewnątrz. Nieprawidłowość ta jest dość rzadkim przypadkiem, który występują podczas komplikacji porodowych.

 

Czytaj więcej

 
 

Poród naturalny po cięciu cesarskim

 

18 października 2011

|

Kategoria: Poród

 

Poród naturalny po cięciu cesarskimWiele przyszłych mam zastanawia się czy po cięciu cesarskim będzie mogła kolejne dziecko urodzić normalnymi drogami natury. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi na to pytanie, gdyż wszystko zależy jak będzie przebiegała cała twoja ciąża. Nie jest jednak wykluczone tego typu rozwiązanie. Polskie Towarzystwo Ginekologiczne twierdzi, że jest istnieje taka możliwość,  jeśli nie ma medycznych przeciwwskazań ze strony matki i płodu.

 

Czytaj więcej

 
 

Indukcja i stymulacja porodu

 

22 września 2011

|

Kategoria: Poród

 

Indukcja i stymulacja poroduCzasami poród nie zawsze idzie zgodnie z planem. Pomimo tego, że masz wyznaczony termin może się okazać, że dziecko nie będzie chciało się pojawić na świecie, wtedy kiedy tego oczekujesz. Niektóre dzieci pojawiają się przed czasem, innym znowu nie jest spieszno. Wtedy potrzeba zastosować środki wspomagające poród.

 

Czytaj więcej

 
 

Poród w ciąży mnogiej

 

4 września 2011

|

Kategoria: Poród

 

Poród w ciąży mnogiejCiąża mnoga jest szczególnym rodzajem ciąży. Do jej powstania dochodzi, kiedy w czasie owulacji dojdzie do uwolnienia z jajników więcej niż jednej komórki jajowej. Zazwyczaj zaliczana jest ona do ciąży podwyższonego ryzyka, ze względu na rozwijające się większą ilość dzieci w brzuchu mamy. Przebieg takiej ciąży jest wyjątkowy, tak samo jest z porodem, który różni się od normalnego, w którym mamy do czynienia tylko z jednym dzieckiem.

 

Czytaj więcej

 
 

Depresja poporodowa

 

27 sierpnia 2011

|

Kategoria: Poród

 

Depresja poporodowaDepresja poporodowa dotyka większość kobiet po wydaniu na świat dziecka. Nie można się dziwić, w końcu kobieta zostaje postawiona przed nowym doświadczeniem, jakim jest opieka nad noworodkiem. Nie każde mamy potrafią sobie poradzić z nowo zaistniałą sytuacją. Zazwyczaj jednak taka depresja ma łagodny przebieg, choć często zdarzają się przypadki jej cięższej postaci. Jak sobie z nią poradzić? Co zrobić by moc ją przezwyciężyć?

 

Czytaj więcej

 
 

Poród objawy

 

1 czerwca 2011

|

Kategoria: Poród

 

Poród objawyPoród jest wielkim wydarzeniem zarówno dla mamy jak i i dla dziecka, które czeka zmiana rzeczywistości. Jednak nie następuje on nagle tylko etapami, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość. Czasami nawet nie jesteś świadoma, że właśnie u ciebie zaczęły się objawy przedporodowe. Istnieje kilka szczególnych oznak zbliżającego się porodu, które zauważysz pod koniec ciąży.

 

Czytaj więcej

 
 

Termin porodu

 

31 maja 2011

|

Kategoria: Poród

 

Termin poroduDokładny termin porodu jest bardzo ważny do określenia, gdyż przygotowuje cię na nadejścia dziecka. Jest to również ważna informacja dla lekarza, aby mógł na bieżąco kontrolować czy rozwój twojej pociechy jest prawidłowy na dany miesiąc ciążowy. Termin porodu może zapobiec niepotrzebnym zagrożeniom, które mogą wypłynąć np. z przetrzymania terminu. Jak zatem wyliczyć ten ważny dzień?

 

Czytaj więcej

 
 

Cięcie cesarskie - poród

 

27 maja 2011

|

Kategoria: Poród

 

Cięcie cesarskie - poródKażda mama, która spodziewa się dziecka w pewnym momencie zastanawia fakt jak będzie wyglądał jej poród. Jedną z opcji, którą może wybrać jest cięcie cesarskie. Czasami jednak sytuacja lub komplikacje występujące podczas trwania ciąży zmuszają lekarza do podjęcia decyzji o takim porodzie.

 

Czytaj więcej