Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Psychologia
 

Facebook a prywatność

 

25 marca 2014

|

Kategoria: Psychologia

 

Facebook a prywatność

Czy facebook spowodował, że prywatność każdego człowieka poszła na drugi plan, a wszelkie problemy i sprawy rozwiązywane są publicznie „na tablicy” tego popularnego portalu społecznościowego?

 

Czytaj więcej

 
 

Jak pokonać nieśmiałość?

 

25 października 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Jak pokonać nieśmiałość?

Boisz się rozmów z kimś obcym? Masz problemy interpersonalne? Wstydzisz się innych ludzi? Nie martw się! Nieśmiałość dotyka już około 60% naszej populacji, więc nie jesteś z tym sam, co więcej można z tym walczyć. Dowiedz się jak!

 

Czytaj więcej

 
 

Brak koncentracji

 

1 października 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Brak koncentracjiBrak koncentracji  jest problemem, który dotyka wielu z nas. Uniemożliwia on normalną pracę, a nawet codzienne funkcjonowanie. Czy istnieje jakiś sposób, żeby się go pozbyć? Jak można skutecznie walczyć z nieumiejętnością skupienia się?

 

Czytaj więcej

 
 

Umiejętność rozmowy wzmacnia trwałość związku?

 

11 lipca 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Umiejętność rozmowy wzmacnia trwałość związku?Psychika kobiety i mężczyzny znacznie się między sobą różnią, stąd pojawiają się w związku konflikty, nieporozumienia i kłótnie. Jak często wydaje nam się, że rozmawiamy o tym samym, podczas gdy każda ze stron rozumie to w zupełnie inny sposób.

 

Czytaj więcej

 
 

Rola trenera interpersonalnego - czy warto inwestować w pomoc specjalisty?

 

15 kwietnia 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Rola trenera interpersonalnego - czy warto inwestować w pomoc specjalisty?W dzisiejszych czasach coraz więcej słyszy się o tak zwanych treningach interpersonalnych. Przeznaczone dla każdego, kto zainteresowany jest rozwojem, wzbogacaniem umiejętności interpersonalnych lub przekraczaniem własnych ograniczeń w kontaktach z innymi ludźmi mają pomóc w przezwyciężaniu zahamowań i przyjrzeniu się sobie w kontaktach społecznych.

 

Czytaj więcej

 
 

Wykorzystywanie dzieci - portrety sprawców

 

12 lutego 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Wykorzystywanie dzieci - portrety sprawcówW jeden z środowych wieczorów niemiecka telewizja ARD pokazała film pt. „Operacja Cukier” opowiadający o prostytucji wśród dzieci w Niemczech. Los molestowanych i wykorzystywanych dzieci rodzi pytanie o to kim są zwyrodnialcy zdolni do tak straszliwych czynów wobec niewinnych dzieci.

 

Czytaj więcej

 
 

Naznaczeni na całe życie, czyli o DDA...

 

22 stycznia 2013

|

Kategoria: Psychologia

 

Naznaczeni na całe życie, czyli o DDA...DDA, czyli Dorosłe Dzieci Alkoholików to osoby, które w dzieciństwie wychowywały się w domu, gdzie alkohol był na porządku dziennym. Gdy jedno, lub oboje rodziców pije, poczucie bezpieczeństwa dziecka ulega zachwianiu.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak stworzyć szczęśliwy związek?

 

30 maja 2012

|

Kategoria: Psychologia

 

Jak stworzyć szczęśliwy związek?Jesteście ze sobą już kilka lat, uczucie które kiedyś dodawało Ci energii z czasem zmieniło się w monotonny układ. Pomimo codziennej rutyny i przeciwności losu nadal kochasz swojego partnera i pragniesz zawalczyć o wasz związek. Najważniejsze, żebyś rozpoznała zmartwienia które Cię męczą i postarała się je rozwiązać.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak rozmawiać z partnerem o uczuciach?

 

18 maja 2012

|

Kategoria: Psychologia

 

Jak rozmawiać z partnerem o uczuciach?Kobieta i mężczyzna różnią się ze sobą nie tylko pod względem fizycznym, ale także emocjonalnym. Mimo że to oczywiste czasami bardzo ciężko nam porozumieć się ze swoim partneram. Nie zawsze chcą oni rozmawiać o swoich emocjach, dlatego postarajmy się znaleźć sposób na to jak przekonać ich do rozmowy o uczuciach.

 

Czytaj więcej

 
 

Jąkanie

 

24 kwietnia 2012

|

Kategoria: Psychologia

 

JąkanieJąkanie jest to zaburzenie mowy polegające na zaburzeniu naturalnego przepływu mowy przez mimowolne powtarzanie dźwięków, słów, sylab. Zdarza się, że podczas wysławiania się następuje pauza, w trakcie której osoba jąkająca się nie jest wstanie wydobyć żadnego dźwięku.

 

Czytaj więcej