Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Kryzys wieku średniego

 

21 września 2011

|

Kategoria: Psychologia

 
Kryzys wieku średniego
Hasło kryzysu średniego coraz częściej pojawia się na forum publicznym. Coraz częściej również panowie przyznają się do tego, że w pewnym wieku nie radzą sobie z otaczającą ich rzeczywistością lub wręcz przeciwnie swoje ,,wybryki,, zrzucają na karb osławionego kryzysu wieku średniego. Zatem jak to jest z tą dolegliwością w rzeczywistości?
W obecnym świecie coraz bardziej zaczyna być zaburzony naturalny proces, jakiemu poddawany jest człowiek. A więc przemijanie, a w następstwie starość która dopada każdego z nas staje się czymś wręcz nieakceptowanym. Przez pewien czas można oszukiwać siebie oraz innych ale niestety na dłuższa metę staje się to nie możliwe. Wtedy przychodzi moment w jakim musimy zmierzyć się z pierwszymi zmarszczkami, spowolnionymi reakcjami na bodźce zewnętrzne czy tym, iż zaczynają nas boleć nogi lub inne partie naszego ciała, jakie do tej pory były nam całkowicie posłuszne.

Wiele pań zaczyna zauważać pierwsze objawy jakie pojawiają się u ich partnerów i utożsamiać z kryzysem wieku średniego. Najczęściej panowie czują się po protu mało wartościowi i przeraża ich wizja starości oraz tego, że umrą.

Objawy kryzysu wieku średniego:

  • Spadek zainteresowania domowymi obowiązkami
  • Chęć wyglądania równie młodo, jak kobiety które zwracają jego uwagę
  • Usprawiedliwia się hasłami pt. To moje życie i moja sprawa
  • Wątpliwości co do tego czy na pewno wybrał na żonę właściwą kobietę
  • Obwinianie partnerki o większość jego  niepowodzeń
  • Chce kupić to na co realnie go nie stać i twierdząc, że to da mu spełnienie

Oczywiście to tylko przykłady tego, jak może zachowywać się Twój partner. Niestety głównym problemem związanym z kryzysem jaki przechodzi mężczyzna jest fakt, iż odbija się na drugiej osoby. Czasem bardzo ciężko jest wysłuchiwać w cierpliwości ciągłe narzekania i pretensje mężczyzny. Każdy człowiek bowiem ma uczucia. Trudno znaleźć lekarstwo na zachowanie związane z wiekiem pana, na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponadto kiedy Twój mężczyzna zmieni się w egoistę, Ty także pomyśl o sobie. Wybierz się częściej do fryzjera, kosmetyczki, kup sobie coś ładnego. Zadbaj także o rozwój duchowy poprzez zapisanie się na interesujący kurs czy zajęcia treningowe.

Ponadto staraj się unikać starć słownych, nie dawaj powodów swojemu mężczyźnie do tego żeby mógł w jakiś sposób skrzywdzić Cię nie miłym słowem. Zawsze też kiedy już brakuje Ci sił możesz spróbować namówić swojego partnera na wizytę u psychoterapeuty. Może terapia dla par pomoże wam uporać się z kryzysem wieku średniego.
 
 
Tagi: mężczyzna, kryzys wieku średniego, zmarszczki, starość, wiek dojrzały, partnerstwo, psychika człowieka, emocje

Komentarze