Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Relaks
 

Trening oddechowy

 

8 listopada 2013

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Trening oddechowy

Metody świadomego oddychania to jedne z najpowszechniejszych sposobów polecanych w walce ze stresem. Należy jednak pamiętać, że pełnią one także rolę w zwiększaniu wydolności organizmu, poprawie jakości głosu oraz w procesach związanych z rehabilitacją osób dotkniętych schorzeniami układu oddechowego oraz mięśniowego.

 

Czytaj więcej

 
 

Relaks przez jogę

 

30 stycznia 2012

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Relaks przez jogęObecnie joga to jedna z najpopularniejszych form ćwiczeń. Pomaga nie tylko zachować szczupłą sylwetkę ale także uporać się ze stresem. Wynika to z faktu, że  joga nie jest tylko układem ćwiczeń ale również systemem, jaki korzystnie wpływa na nasz umysł oraz ducha.

 

Czytaj więcej

 
 

Metoda relaksacyjna według E.Jacobsona

 

5 grudnia 2011

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Metoda relaksacyjna według E.JacobsonaNie ma chyba takiego człowieka, który nie chciałby poczuć się całkowicie zrelaksowany po cięzkim dniu pracy. Istnieje metoda relaksacyjna, która w szybki sposób umożliwi nam osiągnięcie odprężenia. W latach 30 XX wieku opracował ją Edmund Jacobson. Jej główne założenie opiera się na teorii, iż odprężenie psychiczne powinno współgrać z odprężeniem fizycznym.

 

Czytaj więcej

 
 

Techniki relaksacyjne

 

19 października 2011

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Techniki relaksacyjneStres nie opuszcza nikogo z nas. Niestety. Stresujemy się pracą i nadmiarem obowiązków związanym z nią, tym że nie wystarczy nam pieniędzy tzn. mamy za dużo wydatków a za mało w portfelu. Stresuje nasz też nasza rodzinna bo zamartwiamy się o to by niczego jej nie brakowało. Jak radzić sobie z taką ilością stresu? Otóż możemy zaprzyjaźnić się z jedną z kilku znanych technik relaksacji i ułatwić sobie życie.

 

Czytaj więcej

 
 

Pomysł na relaks - domowe SPA

 

14 września 2011

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Pomysł na relaks - domowe SPAKażdy z nas szuka idealnego sposobu na to by odprężyć napięte mięśnie i po prostu się zrelaksować. Obecnie w Polsce pojawia się coraz więcej miejsc, które oferują swoim klientom odpoczynek w SPA, przeszukując internet bez najmniejszego problemu możemy wybrać propozycje idealną dla nas. Oczywiście nie wszystkich stać na tydzień czy chociażby weekend w takim miejscu. Dlatego sami w zaciszu własnego domu możemy zrobić sobie domowe SPA, które zadziała równie dobrze co weekend w luksusowym hotelu.

 

Czytaj więcej

 
 

Muzykoterapia - leczenie dźwiękiem

 

8 września 2011

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Muzykoterapia - leczenie dźwiękiemMuzyka towarzyszy człowiekowi od zarania dziejów. Mało kto potrafi sobie wyobrazić życie bez jej obecności. Obecnie niestety coraz rzadziej jesteśmy otoczeni dźwiękami które nie wprawiają nas w lepszy nastrój. Hałas, szybki pęd życia, zbyt głośna muzyka sąsiadów nie zawsze pozwala nam na poznanie zbawiennego wpływu muzyki.

 

Czytaj więcej

 
 

Hydroterapia - zabiegi wodolecznicze

 

12 lipca 2011

|

Kategoria: Relaks i masaż

 

Hydroterapia - zabiegi wodoleczniczeHydroterapia to nazwa działu fizjoterapia, jaka wykorzystuje wodę do celów leczniczych. Polega ona na stosowaniu wody w rożnej postaci ciekłej, stałej lub gazowej. Woda jest stosowana o różnych temperaturach oraz pod różnym ciśnieniem, w zależności od oczekiwanego skutku.

 

Czytaj więcej