Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Sport
 

Zalety uprawiania joggingu

 

1 listopada 2013

|

Kategoria: Sport

 

Zalety uprawiania joggingu

Bieganie jest dość popularną formą sportu i rekreacji. Teoretycznie jogging różni się od niego intensywnością. Bieganie jest zdecydowanie bardziej wymagające i wymaga więcej wysiłku. Jogging jest zatem pewnego rodzaju lekką formą biegu. Jednak, dla ułatwienia, będę tu stosował oba pojęcia zamiennie, mając na myśli jogging. Obie nazwy oznaczają bowiem to samo ćwiczenie aerobowe. Skupmy się zatem na jego zaletach.

 

Czytaj więcej

 
 

Ćwiczenia wzmacniające ramiona

 

4 sierpnia 2013

|

Kategoria: Sport

 

Ćwiczenia wzmacniające ramionaCzęsto cierpimy na bóle szyi, karku i ramion. Jesteśmy zestresowani problemami w domu i pracy. Nie zostawiajmy tego typu dolegliwości bez pomocy! W przypadku ostrych bolów możemy zastosować leki, lecz lepiej pomogą nam ćwiczenia. Zachęcą nas one do wzmożonej aktywności fizycznej oraz wpłyną korzystnie na ogólną kondycję.

 

Czytaj więcej

 
 

Pole dance - na czym polega ten sport?

 

13 lipca 2013

|

Kategoria: Sport

 

Pole dance - na czym polega ten sport?Pole dance to taniec na rurze, czyli połączenie fitnessu, akrobatyki oraz zmysłowego kobiecego tańca. Główną rolę odgrywa pionowa rura, która umieszczona jest w ścianie oraz przede wszystkim osoba tańcząca, która może na niej wykonywać wiele spektakularnych i wymyślnych figur i układów.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak poprawić kondycję?

 

11 kwietnia 2013

|

Kategoria: Sport

 

Jak poprawić kondycję?Czujesz wciąż zmęczenie? Brak Ci chęci do aktywnego spędzania czasu? Jeśli przyzwyczaiłeś się do leniuchowania, zapomniałeś o zdrowej diecie i nie dbasz o swój wygląd, to najwyższa pora wziąć się w garść i zatroszczyć się o kondycję, bo to z nią masz problem... Wiosna tuż-tuż, więc obudź się z zimowego snu!

 

Czytaj więcej

 
 

Jak przygotować się do jazdy na nartach?

 

15 lutego 2013

|

Kategoria: Sport

 

Jak przygotować się do jazdy na nartach?Rozgrzewka to przede wszystkim wzmacnianie mięśni. Wzmacnianie mięśni jest bardzo ważne, ponieważ silne i bardziej wytrzymałe mięśnie powodują, że dłużej możemy cieszyć się jazdą na nartach. Jak więc dbać o siłę mięśni?

 

Czytaj więcej

 
 

Jaki sport pomaga w odchudzaniu?

 

22 maja 2012

|

Kategoria: Sport

 

Jaki sport pomaga w odchudzaniu?Kiedy chcemy zrzucić zbędne kilogramy zazwyczaj zaczynamy od zmiany naszej diety. Jednak wprowadzenie nowej diety bez wspomagania się ćwiczeniami nie przyniesie szybko oczekiwanych rezultatów. Ruch to nie tylko zdrowie ale także sposób na szczupłą sylwetkę - przekonajmy się jakie ćwiczenia wybrać by móc cieszyć się zgrabną talią!

 

Czytaj więcej

 
 

Powody dla których warto jeździć na rowerze!

 

4 kwietnia 2012

|

Kategoria: Sport

 

Powody dla których warto jeździć na rowerze!Jazda na rowerze to jedna z najprzyjemniejszych form aktywności fizycznej. Pozwala nie tylko na kontakt z naturą ale również dzięki wiosennej przejażdżce możesz poznać nowe – nieznane Ci do tej pory miejsca w okolicy. Jest setki powodów dla, których warto wyciągnąć rower z piwnicy czy schowku. My przedstawimy wam 5 według nas najważniejszych!

 

Czytaj więcej

 
 

Jak przygotować się do maratonu

 

28 lutego 2012

|

Kategoria: Sport

 

Jak przygotować się do maratonuBardzo często osoba, która zaczyna biegać pragnie jedynie schudnąć lub poprawić swoją kondycję. Z czasem, kiedy zaczyna czerpać przyjemność z tej aktywności fizycznej, myśli o wzięciu udziału w maratonie. Jest to wyzwanie, które może dać wiele satysfakcji ale wymaga sporej samodyscypliny. Poniżej przedstawimy państwu kilka wskazówek, które pomogą w przygotowaniach do maratonu.

 

Czytaj więcej

 
 

Powody dla których warto jeździć na nartach

 

7 lutego 2012

|

Kategoria: Sport

 

Powody dla których warto jeździć na nartachWiększość z nas gdy nadchodzi zima, najchętniej tak samo jak niedźwiedź przespało by tę porę roku. Mróz i chłód powoduje, że bardziej ciągnie nas do ciepłego koca i domu niż do aktywności fizycznej. Na przekór jednak mroźnym dniom poniżej znajdziecie powody, dla których warto przekonać się do uprawiania sportów zimowych.

 

Czytaj więcej

 
 

7 powodów dla których warto biegać

 

9 grudnia 2011

|

Kategoria: Sport

 

7 powodów dla których warto biegaćOd wielu lat bieganie uważa się za idealną formę aktywności fizycznej. Wiele znanych osób ze świata polityki czy filmu uprawia tę dyscyplinę sportu, chwaląc sobie jej zalety. Ty sam na pewno znasz kogoś kto biega i nie wyobraża sobie dnia bez tej aktywności. Może się jednak zdarzyć tak, że sam nie jesteś do końca przekonany do biegania. Dlatego poniżej prezentujemy 7 powodów, dla których naszym zdaniem warto biegać!

 

Czytaj więcej