Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 

Pielęgnacja męskiej twarzy

 

10 października 2013

|

Kategoria: Uroda mężczyzny

 
Pielęgnacja męskiej twarzy

Autor: shutterstock

Źródło: mail

Kiedyś można było pomyśleć, że jedyne czego mężczyzna potrzebuje do pielęgnacji twarzy to krem po goleniu. Obecnie jest mnóstwo kosmetyków dla panów dostępnych na rynku, których reklamy przypominają, że nie tylko płeć piękna powinna dbać w szczególny sposób o swoją twarz.

Przez wielu uznawane jest za mało męskie używanie jakichkolwiek kremów, poza oczywiście kremem po goleniu. Przypomnijmy sobie jednak, że twarz jest w pewien sposób wizytówką każdego z nas. Dlatego wspomniane wcześniej stwierdzenie powinniśmy posłać w niepamięć, gdyż męska twarz potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji.

Skóra inna od kobiecej

Męska skóra zdecydowanie różni się od kobiecej, dlatego potrzebuje innej pielęgnacji. Panom podkradającym kosmetyki swoim partnerkom, czy siostrom warto zwrócić uwagę, że mogą one źle wpłynąć na ich skórę. Jest ona nieprzyzwyczajona do pewnych składników zawartych w produktach przeznaczonych dla kobiet. W dodatku taki przypadek można uznać za niemęski, gdyż zapach kobiecych kosmetyków jest specyficzny i rozpoznawalny.

Dużo mniejszym, a w zasadzie żadnym wstydem jest odwiedzenie drogerii i zakup potrzebnych rzeczy. Męska skóra jest nieco grubsza od kobiecej i zazwyczaj bardziej tłusta, ze względu na działanie męskich hormonów płciowych- androgenów. To dlatego trądzik pospolity jest w młodości bardziej nasilony u chłopców niż u dziewczyn. Męska twarz najbardziej narażona jest jednak na podrażnienia podczas golenia. Dlatego potrzeba jej kosmetyków, które posiadają składniki łagodzące podrażnienia (pantenol, rumianek, prowitamina B5).

Oczyszczanie i golenie

Codzienne mycie twarzy powinno być czymś całkowicie normalnym, jednak mężczyźni nie przywiązują zbytniej uwagi do tego, czym skóra powinna być myta. Mydło wysusza skórę, dlatego jednym z produktów wspierających pielęgnację męskiej skóry powinien być żel do mycia twarzy. Obecnie w sklepach mamy ogromny wybór wśród żeli. Niektóre posiadają specjalne mikrogranulki pomagające panom z przetłuszczoną cerą.

Nieodłączną częścią życia mężczyzny jest golenie. Aby uniknąć podrażnień itp. każdy mężczyzna powinien stosować preparaty odpowiednio dobrane do rodzaju zarostu. Przykładowo należy zwrócić uwagę czy nasz zarost jest twardy. Jeżeli nasza skóra jest podatna na zaczerwienienia i alergie, powinniśmy zaopatrzyć się w produkty nieposiadające w swoim składzie substancji zapachowych i innych alergenów. Pamiętać trzeba również o zmianie ostrza w maszynce lub o zmianie maszynki (używając jednorazowych).

Pielęgnacja po goleniu

Bez względu na nasze upodobania, czy po goleniu lubimy używać wody, balsamu czy kremu, powinniśmy zapoznać się z ich zaletami i wadami. Być może przyzwyczailiśmy się do używania wody po goleniu, jednak za każdym razem nasza skóra piecze. Dzieje się tak, ponieważ alkohol zawarty w dotychczasowo używanym płynie podrażnia wrażliwy naskórek. Może więc warto zmienić stare przyzwyczajenie na rzecz czegoś innego? Nasza skóra po goleniu potrzebuje przede wszystkim ukojenia i nawilżenia. Omawiając krok po kroku golenie, pozostało nam tylko zadbanie o twarz kremem do stosowania codziennego. Mężczyźni spędzają więcej czasu na zewnątrz niż kobiety, m. in z tego względu, że większość z ich pracuje fizycznie. Dlatego twarz mężczyzny narażona jest w większym stopniu na działanie promieni UV, powietrza lub spalin. Zadbajmy więc o czystość, ale również chwilę relaksu dla naszej twarzy stosując krem do pielęgnacji codziennej.

 
 
Tagi: pielęgnacja męskiej twarzy, pielęgnacja skóry mężczyzny, jak dbać o skórę, jak dbać o skórę mężczyzny, skóra kobiety a mężczyzny, kosmetyki dla panów, kosmetyki dla mężczyzn

Komentarze