Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Zdrowa żywność
 

Surowa dieta, czyli RAW Dieta

 

17 kwietnia 2014

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Surowa dieta, czyli RAW Dieta

RAW dieta to w gruncie rzeczy spożywanie surowych posiłków. Nie chodzi tutaj oczywiście o mięso, ale o warzywa i nieprzetworzone owoce, które nie są również poddane obróbce termicznej, co może powodować ubytki witamin i innych korzystnych składników.

 

Czytaj więcej

 
 

Zdrowotne właściwości witaminy E

 

21 września 2011

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Zdrowotne właściwości witaminy EOdpowiednia dieta powinna być bogata we wszelkie składniki odżywcze, w tym też w witaminy. Witaminy spełniają bardzo istotną rolę z punktu widzenia prawidłowego funkcjonowania organizmu. W diecie należy uwzględniać produkty bogate w witaminę E. Witamina ta posiada wiele pozytywnych właściwości. Nie tylko przeciwdziała miażdżycy, ale również wpływa na hamowanie procesów starzenia się komórek.

 

Czytaj więcej

 
 

Rola składników odżywczych

 

6 września 2011

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Rola składników odżywczychSkładnikami odżywczymi nazywamy substancje, które są konieczne z punktu widzenia prawidłowego wzrostu i rozwoju organizmu. Ich przyswajanie prowadzi do zachowania dobrego stanu zdrowia. Składniki odżywcze znaleźć możemy w pożywieniu. Każdy pełni jakąś określoną i bardzo istotną rolę, której nie jest w stanie pełnić żaden inny składnik zamienny.

 

Czytaj więcej

 
 

Pożywienie Jin i Jang

 

9 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Pożywienie Jin i JangFilozofia dalekowschodnia mówi, że prawa natury opierają się na zasadzie Jin i Jang. Ta zasada ma na celu pokazanie nam, że wszystko we wszechświecie opiera się na nieskończonej ilości połączonych przeciwieństw. Wszystkie zjawiska, fizjologiczne, fizyczne, materialne, itp. są kombinacją Jin i Jang, dlatego też pod tym kątem można patrzeć na pożywienie.

 

Czytaj więcej

 
 

Które produkty spożywcze sprzyjają utracie masy ciała?

 

2 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Które produkty spożywcze sprzyjają utracie masy ciała?Wiele osób marzy o pięknej i szczupłej sylwetce. Z reguły walka z dodatkowymi kilogramami jest trudna i wymaga nie lada wysiłku. Decydując się na odchudzanie powinniśmy zwrócić uwagę na dietę i aktywność fizyczną. Odpowiednio skomponowana dieta i sport mogą pomóc nam zrzucić zbędne kilogramy. Warto przy tym wiedzieć, że spożywanie niektórych produktów sprzyja utracie masy ciała.

 

Czytaj więcej

 
 

Jak oczyścić organizm z kofeiny?

 

13 lipca 2011

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Jak oczyścić organizm z kofeiny?Kofeina jest składnikiem wielu produktów. Jest naturalnym składnikiem kawy, herbaty, i czekolady. Jest również składnikiem, który często dodaje się do napojów bezalkoholowych i leków przeciwbólowych, na przeziębienie, pobudzających oraz leków przeciwalergicznych i tych sprzedawanych bez recepty.

 

Czytaj więcej

 
 

Źródła wapnia w pożywieniu

 

13 lipca 2011

|

Kategoria: Zdrowe żywienie

 

Źródła wapnia w pożywieniuWapń jest niezbędnym składnikiem budowy kości. Odpowiada za jej twardość i odporność na rozmaite urazy. Głównym źródłem wapnia jest pożywienie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak ważne jest pokrycie dziennego zapotrzebowania na wapń i jakie konsekwencje ze sobą niesie niedobór tego pierwiastka.

 

Czytaj więcej