Encyklopedia objawów chorób - alfabetyczny spis
 
 
Zdrowie mężczyzny
 

Złamanie prącia

 

10 września 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Złamanie prąciaDolegliwości te zdarzają się stosunkowo rzadko, ale kiedy już wystąpią są prawdziwym koszmarem dla każdego mężczyzny. A także nieprzyjemny widok nawet dla doświadczonego urologa. Najczęściej do złamania prącia dochodzi w wypadku niezręcznej masturbacji lub stosunku seksualnego w pozycji na jeźdźca. Najczęściej w trakcie stosunku, prącie wysuwa się z pochwy i przy kolejnym ruchu miednicy kobiety uderza on o kość łonową lub krocze.

 

Czytaj więcej

 
 

Wytrysk i Orgazm

 

4 września 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Wytrysk i OrgazmOsiągnięcie satysfakcji seksualnej czyli orgazmu, jest nierozłącznie związane z wytryskiem. Proces ten jest bardzo złożony i zaangażowane w ejakulacje są liczne drogi nerwowe oraz mięśnie. Niektórzy mężczyźni nie osiągają orgazmu, inni zaś skarżą się,że mimo osiągnięcia orgazmu nie wydalają spermy.

 

Czytaj więcej

 
 

Wydłużenie prącia

 

3 września 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Wydłużenie prąciaWielu mężczyzn nie posiada odpowiedniego obrazu na temat wielkości prącia. Wynika to między innymi z oglądania filmów erotycznych, które przyczyniają się do nierealistycznych wyobrażeń. Lub rozmów z innymi mężczyznami, którzy to mają tendencje do wyolbrzymiania wielkości swojego penisa.

 

Czytaj więcej

 
 

Sposoby wspomagania zapłodnienia

 

28 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Sposoby wspomagania zapłodnieniaMetody sztucznego zapłodnienia ogólnie rzecz ujmując polegają na sztucznej manipulacji komórkami nasiennymi mężczyzny lub wspólnie z komórkami jajowymi kobiety. Metoda ta zaczęła się rozwijać w latach 70 XX wieku, a obecnie staje się coraz bardziej popularna. Istnieje dwojaka możliwość sztucznego zapłodnienia tzw. in vivo- wtedy, gdy do zapłodnienia dochodzi w organizmie kobiety lub in vitro - gdy komórka jajowa i plemnik zostają połączone poza organizmem kobiety.

 

Czytaj więcej

 
 

Psychologiczne czynniki zaburzeń erekcji

 

27 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Psychologiczne czynniki zaburzeń erekcjiZaburzenia wzwodu to bardzo krępujący i nieprzyjemny temat dla każdego mężczyzny. Zaburzenia mogą pojawić się w każdym wieku, a wpływ na to może mieć wiele czynników. W poniższym artykule skupimy swoją uwagę na psychologicznym aspekcie występowania zaburzeń.

 

Czytaj więcej

 
 

Płyn nasienny i płodność

 

14 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Płyn nasienny i płodnośćPodczas ejakulacji płyn nasienny wypychany jest z cewki moczowej przez rytmiczne skurcze mięśni dna miednicy. Sam wytrysk poprzedza wydzielanie się z małych gruczołów w cewce moczowej wydzieliny, która nawilża czubek prącia. Już kilka kropli tej wydzieliny może zawierać nasienie.

 

Czytaj więcej

 
 

Nowotwór gruczołu krokowego

 

13 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Nowotwór gruczołu krokowegoSzczególną uwagę na problem nowotworu gruczołu krokowego powinni na nim skupić mężczyźni koło pięćdziesiątego roku życia. Złośliwa zmiana gruczołu krokowego, to bowiem choroba która najczęściej dotyka panów właśnie w starszym wieku. Pomimo coraz lepszych metod diagnostycznych, niestety nie widać spadku zachorowań na ten rodzaj nowotworu.

 

Czytaj więcej

 
 

Leczenie guza gruczołu krokowego

 

7 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Leczenie guza gruczołu krokowegoKiedy po wizycie u lekarza i licznych badaniach zostanie zdiagnozowany guz stercza, należy wybrać odpowiednie leczenie. W obecnych czasach i przy postępie medycyny jakiego jesteśmy świadkami istnieje szeroki wybór możliwości terapii.

 

Czytaj więcej

 
 

Objawy kiły u mężczyzn

 

6 sierpnia 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Objawy kiły u mężczyznKiła to choroba przenoszona drogą płciową, ale czasami do zakażenia dochodzi również przez drogę przezłożyskową. Schorzenie to  jest ona wywoływana przez krętka bladego. Kiła nie była znana w Europie do późnego średniowiecza, trafiła na stary kontynent za sprawą odkryć geograficznych. Zdarza się,że lekarze w stosunku do Kiły używają także określenia Syfilis.

 

Czytaj więcej

 
 

Cialis - lek stymulujący seksualność mężczyzn

 

31 lipca 2011

|

Kategoria: Zdrowie mężczyzny

 

Cialis - lek stymulujący seksualność mężczyznCialis należy do tej samej grupy leków co Viagra. Są to leki, które działają pod warunkiem stymulacji seksualnej, jednak różnią się budową chemiczną. Jest on sprzedawany w postaci tabletek w dawce 10 i 20 mg

 

Czytaj więcej